Koniec marki Maybach już wkrótce

jak donosi brytyjski magazyn Auto Express Daimler- Benz mocno zastanawia się nad zakończeniem produkcji wyjątkowo luksusowych samochodów marki Maybach.

Jak wiadomo, samochody od zawsze były luksusową marką, przecież pierwszy Maybach wyjechał z fabryki już w 1921 roku, a kolejne opuszczały tą fabrykę regularnie, aż do 1940 roku, kiedy fabrykę przejął przemysł zbrojeniowy i zaczęto tam produkować silniki do czołgów. W 1960 roku marka została wykupiona przez koncern Dailmer Benz, by dopiero w 2002 roku reaktywować produkcję tych pojazdów po 42 latach. Wtedy to właśnie pojawił się model 57/62.

Od tej pory Maybach znów kojarzył się z luksusem i przepychem

Wiadomo, że Maybach Manufaktur produkował pojazdy na specjalne zamówienie, jednak liczba zamówień w ciągu ostatnich kilku lat znacznie spadła, co jednocześnie spowodowało znaczny spadek rentowności produkcji. Dodatkowo hamulce takie sobie zobacz na hamowanie.pl !

W tym roku model 62 ma przejść drobny face-lifting, prezentacja tego pojazdu odbędzie się na targach w Pekinie na Beijing Auto Show, które odbędą się w kwietniu i będą najprawdopodobniej jednymi z ostatnich w tym miejscu. Być może również i Maybach ostatni raz prezentuje swój pojazd na targach motoryzacyjnych.